Cím: 1054 Budapest, Szemere utca 19. VI. em. 1. ajtó

Az oszteopátia, mint híd a gyógyításban

Tudtad, hogy a mozgásszervi problémák kezelésére ahhoz, hogy ez valóban sikeres és eredményes legyen tűpontos állapotfelmérés szükséges? Mozgásszervi Rendelőnkben oszteopátiás szemléleű fizikális állapotfelmérést alkalmazunk, ezért szeretnénk számotokra bemutatni azt a tudományt ami hidat képez a hagyományos orvoslás, a manuálterápia és a természetgyógyászat között.

Dr. Andrew Taylor Still az oszteopátia úttörője

Az oszteopátia úttörője

Az oszteopátia alapító atyja Dr. Andrew Taylor Still (1828-1917), amerikai orvos és sebész. A Vadnyugaton felnövő Andrew, már gyermekként eldöntötte, hogy édesapja nyomdokaiba lépve ő maga is orvos lesz. Apja lektorálása alatt folytatott tanulmányi gyakorlatot, majd a harmincas éveiben az Amerikai Polgárháborúban (1861–1865) szolgált sebészként a Kansas-i Baldwin City közelében.
Az orvostudomány mellett a politikai életbe is belefolyt. Aktívan részt vett a rabszolgaellenes mozgalomban (abolicionizmus), és 1857-ben megválasztották Kansas területi és állami törvényhozójának is.

A Polgárháború után az orvostudomány fejlesztésének szentelte életét, de e mellett mezőgazdasági feltalálóként is tevékenykedett: az 1870-es években szabadalmaztatta a továbbfejlesztett vajköpülőt.


Dr. Andrew Taylor Still egyike azoknak az orvosoknak, akik elsőként kezdték népszerűsíteni a preventív orvoslás gondolatát, illetve annak fontosságát, hogy a tünetek kezelése helyett a probléma gyökerét kell feltárni, és arra kell megoldást találni. Legnagyobb hagyatéka egy szemléletváltó, holisztikus orvosi filozófia és módszertan létrehozása: az oszteopátia.

Az oszteopátia fogalma

Az oszteopátia elnevezést Dr. Still úgy találta ki, hogy két ókori görög eredetű szót rakott össze.  Az „osteon” (ὀστέον) jelentése csont, a „pathos” (πάθεια) pedig bántalom, betegség. Összeolvasva: osteopathia, melynek szó szerinti jelentése tehát csontbántalom.


Ezzel a kifejezéssel arra utalt, hogy az emberi test betegségei a rendezetlen mozgásszervi rendszerben rejlenek. Úgy vélte, hogy bizonyos testrészek mobilizálásával, manipulációjával számos mozgásszervi, és belsőszervi betegség is kezelhető invazív beavatkozások, és a gyógyszerek negatív mellékhatásai nélkül.

Sokan összetévesztik az oszteopátiát a csontkovácsolással. Habár Dr. Still módszereiben előkelő helyet foglaltak az ízületi manipulációk (ropogtatások), a kezelés mára már csak nagyon indokolt esetben tartalmaz ilyen manővereket, és akkor is olyan precizitással kivitelezve, hogy már pusztán a pozícionálás is vezethet eredményhez, a véghelyzet utáni impulzus nélkül.


Mai módon megfogalmazva tehát, az osteopathia olyan holisztikus, nyitott szemléletű orvosi szemlélet, aminek fő területe a mozgásszervrendszer problémáinak gyógyítása a test egészének figyelembe vételével. Eszköze a manuális, tehát a puszta kézzel végzett módszertan.

Dr. Still útja, az oszteopátia orvosi szintű elismeréséig

Kezdetek

Dr. Still korában az orvostudomány korántsem volt olyan fejlett, mint napjainkban. A higiéniai fejletlenség, a ma használatos gyógyszerek hiánya, és a kezdetleges diagnosztikai eljárások miatt közel sem voltak olyan precíz beavatkozások, mint manapság. Az akkoriban használt gyógyszeres kúrák olyan anyagokat tartalmaztak, mint például az arzén, a ricinusolaj, a whisky az ópium, stb. Ezeket mélyebb ismeretek hiányában nem indokolt esetben alkalmazták, és gyakran mérték nélkül adagolták. Gyakoriak voltak a végtagok amputációi nem csak traumás eseteknél, hanem mozgásszervi bántalmaknál is. Drasztikusan fogalmazva; ha nem tudtak rajta segíteni, inkább levágták.

A Polgárháborúban tapasztaltak alapján Still-ben voltak kételyek korának orvostudományának hatékonyságában. Úgy gondolta, hogy a legtöbb beteg gyógyítható lenne, ha betegségét nemcsak lokálisan kezelnék, hanem nagyobb figyelmet fordítanának a test harmóniájának visszaállítására is. Ezen véleménye csak erősödött, amikor 1864-ben sajnálatos tragédia érte: elveszítette feleségét, és három gyermekét is súlyos agyhártyagyulladásban.

Still ezek után csalódottságában arra a következtetésre jutott, hogy korának ortodox orvosi gyakorlata nem csak eredménytelennek bizonyult számos esetben, de olykor több kárt is okozott. (Például az orvos keze okozta fertőzöttség miatt.) Ezért elhatározta, hogy a korabeli tanoknak hátat fordítva, megreformálja az akkori hagyományos orvoslás hozzáállását a betegségek kezelésében. Életének következő harminc évét az emberi test tanulmányozásának és a betegségek kezelésének alternatív módjainak megtalálásának szentelte.

Sokéves orvosi kutatás és klinikai megfigyelés után úttörő, holisztikus szemléletű orvosi filozófiáját és módszertanát 1874-ben osteopathiának nevezte, majd 1892-ben a Missouri állambeli Kirksville-ben megalapította saját iskoláját, az American School of Osteopathy-t, ahonnan az oszteopátia mind Amerikába, mind Európába elterjedt. Ez az iskola a mai napig létező orvostudományi egyetem AT Still University (ATSU) néven. Az itt végző hallgatók oszteopát orvosi diplomát kapnak (DO), ami tudástárát tekintve egyenértékű egy általános orvostudományi végzettséggel (MD/DR).

Dr. Still, az oszteopátia atyja

Elterjedése a 20. században

Ahogy a tartományban terjedt a híre Still iskolájának, úgy nőtt a szkeptikusok száma is. Still sérelmei miatt kialakult radikális nézeteit nem rejtette véka alá, és mivel szemlélete nagyon új volt, és tudományosan még nem bizonyított, nem csak támogatókra talált. A hagyományos orvosok szembementek Still módszerei ellen, kuruzslónak nevezték, aki a tudomány ellen lázad.

Amilyen tendenciával nőtt az oszteopát orvosok száma, úgy fokozódott az ellentét a két szemlélet között. Az oszteopátok a gyanúsítások miatt elhatárolódtak a hagyományos orvostudományt gyakorlók nézeteitől, és allopáthoknak nevezték őket. Módszerének azonban voltak gyakorlati eredményei, ezért egyre többen akadtak olyanok is, akik elkezdtek érdeklődni iránta.

Az oszteopátia napjainkban

A két szemlélet közötti ellentét a mai napig fellelhető, de azóta sokat változott a világ, ahogy maga az oszteopátia is. Technikai repertoárja is sokat fejlődött, bővült az évek alatt. Kezdetleges kimozgatásait felváltották a tudományos hátterű manipulációk, de vannak olyan terápiás elemei is, melyek Still óta ugyan úgy végezve bizonyítják hatékonyságaikat.

Módszere elterjedt az USA-ban, majd később Európában is, egyre több oszteopát iskola nyílt, és ezek – bár tartva magukat a gyökerekhez – önállóan fejlődtek, így ma már tulajdonképpen több fajta oszteopát módszertanról is beszélhetünk. Vannak iskolák, akik spirituális szemszögből közelítik meg a rendszert, vannak, akik folyamatos újulásra törekedve alternatív módszereket fedeznek fel és azokkal gyógyítanak, és vannak olyanok is, akik a „békére” törekedve a hagyományos orvoslással együtt dolgozva végzik gyógyító tevékenységüket.

Az utóbb említett rendszerek nyugaton jelen is vannak a betegellátásban: Németországban, Franciaországban, és az USA egyes régióinak bizonyos kórházaiban az oszteopátia saját osztályként működik, és aktívan részt vesz a mozgásszervrendszer problémáinak megoldásában. Ebben a szegmensben dolgozó orvosok bár saját rendszerének manuális technikáit alkalmazzák, ha a szükség nagyon megkívánja, gyógyszert, injekciót, infúziót is alkalmaznak a gyógyulás érdekében, tehát napjainkban már nem rendelkezik szélsőséges nézetekkel, ami egy mindenre nyitott, tág szemlélettel ruházza fel.

Oszteopátia USA

Az oszteopátia filozófiája

A fent említett ellentét ellenére az oszteopátia küldetése ugyanaz, mint az összes orvosi rendszernek: a betegségek gyógyítása, az emberek segítése. Különbözősége egyrészt abban rejlik, hogy a mozgásszervrendszer gyógyítására specializálódott, másrészt abban, hogy módszereinek egy része a mai napig nehezen bizonyíthatók, hatékonyságának mérésére egyelőre nem áll rendelkezésre műszer. Hitelt csak a terapeuták, illetve a meggyógyított páciensek tudnak adni neki.

Ez viszont túl szubjektív ahhoz, hogy a bizonyítékokon alapuló orvoslás elfogadja (egyébként érthető okokból). Mivel a kezelések tartalmazhatnak nem evidence-base elemeket, gyakran olvashatjuk az oszteopátiáról, hogy az áltudományok közé sorolják annak ellenére, hogy egyes elemeit már elfogadta a tudomány. A szkeptikusoknak az öreg oszteopát orvosok azt szokták javasolni némely bizonyítékok hiányában, hogy mozgásszervi probléma esetén forduljanak bizalommal osteopát szakemberhez, és a kezelés után alkotott kritikákat tisztelettel elfogadják.

Az oszteopátia célja, hogy a betegségeket konzervatívan, gyógyszerek és invazív beavatkozások nélkül végezze. Nézetei szerint a test vázizomrendszerében fennálló strukturális diszharmóniát korrigálva, a test szerkezetének és keringési rendszerének helyreállításával a legtöbb mozgásszervi eredetű betegség gyógyítható.

Az oszteopátia alapelvei

1. Az öngyógyítás elve

A test kiváló önszabályozó mechanizmusokkal rendelkezik, és magában rejti a védekezés, a javítás és az átalakítás képességét. Dr. Andrew Taylor Still a következőt mondta:

„Find it, fix it, and leave it alone.” – Találd meg, hozd helyre, majd hagyd békén.

Ezzel arra utal, hogy az oszteopát szakembernek az a feladata, hogy rávezesse páciensét a helyes életmódra, testének diszfunkcióinak helyreállításával. Ha ezt megtette, akkor vendégét elengedi, és csak akkor javasol további kezelést, és csak annyit, amennyi valójában szükséges.

Az oszteopátia alapelvei

2. Az összhang elve

A szerkezet és a funkció kölcsönösen szorosan összefügg egymással. Ez azt jelenti, hogy a mozgásszervrendszer aktív és passzív része, tehát az izom- és a csontrendszer kölcsönösen segítik egymás munkáját, és ha az egyik „bajba kerül”, a másik támogatása képen megbontja saját működését annak érdekében, hogy az egység fent tudjon maradni. Például ha sokat görnyedünk a számítógép előtt, akkor az izmok (a funkció) egyensúlya felborul: Valamelyik rövidülni, valamelyik nyúlni fog.

Tartósan ebben a pozícióban tartva őket alkalmazkodnak, és akkor is ezt az állapotot produkálják, amikor már felállunk a képernyő elől. Az izmok képesek elhúzni a csontváz szerkezetét (struktúra), így egy görnyedt testtartás figyelhető meg állásban. Ha figyelünk a helyes testtartásra, és edzéssel karban tartjuk az izmainkat, akkor megtartják a szerkezetet (csontvázunkat) élettani pozíciójában.

Ahogy Dr. Thomas Hanna, amerikai kutatóorvos mondta: „A funkció tartja karban a strukturát.”

3. Az egység elve

Az elme, a test és a szellem az emberi szervezet integrált egysége. Ha valamelyikben probléma jelentkezik, az kölcsönösen kihat a többire is. Az oszteopátia megtanítja egyensúlyban tartani mindegyik elemet, így kezelése sokkal hatékonyabb, és tartósabb is tud maradni. Ez nem azt jelenti, hogy a páciens pszichológiai elemekkel fog találkozni egy oszteopát kezelésen, de köztudott az a tény, hogy érzelmi behatások létre tudnak hozni mozgásszervi problémákat. Ha az emberi szervezet egésze van helyreállítva, akkor lesz valóban egész-ség. Úgy is írhatnánk:

„Ép testben, ép lélek.”

Az oszteopátia Technikai elemei

Az oszteopátia szakterületei

Célja végső soron a mozgásszervi betegségek gyógyítása, a sérülések rehabilitálása. A fentebb is említett tág szemlélet itt jelenik meg. Mivel filozófiája szerint minden-mindennel összefügg, ezért fent tartja annak a lehetőségét is, hogy a mozgásszervi problémák, nem csak a mozgásszervrendszerből eredhetnek, hanem izom- és kötőszöveti láncokon, különböző idegrendszeri receptorérzékenységeken keresztül, jöhetnek bármilyen anatómiai és élettani diszfunkcióból. Így keletkezhet vállfájdalom a máj mobilitásának és statikájának problémájából.

Egymással összefüggő, de rendszertanilag három fő szakterülete alakult ki:

  • Parietalis osteopathia

Az osteopathia mozgásszervrendszerrel foglalkozó területe. Ide tartoznak az izmok-inak, csontok, ízületek, szalagok, és a fascia, mint kötőszövet problémájának megkeresése, és megoldása. Ez a szakterület az oszteopátia legelfogadottabb, és legsokoldalúbb része.

  • Cranialis osteopathia

Megalkotója Dr. Still közvetlen tanítványa: William Garner Sutherland DO. (1873-1954). Az osteopathia központi idegrendszerrel (agy- és, gerincvelő) foglalkozó területe.  Ezeknek a gyógyítását a koponyacsonton, a csigolyákon, és a keresztcsonton végzett technikák segítségével végzik közvetett módszerekkel. Az oszteopátia szerint a koponyacsontok varratai, a suturák apró, finom mikromozgásokkal rendelkeznek, például légzéskor. Ha ezek a mozgások gátolva vannak, az valahol a testben diszfunkcióként jelenik meg.

  • Visceralis osteopathia

A belső szervek statikájával, tehát a pozíciójukkal, természetes mozgásukkal és a hozzájuk kapcsolódó szövetek helyzetével foglalkozik. Szerveink nagy részét kötőszövetes rendszer öleli, amiken keresztül összeköttetésben állnak egymással. Ennek a kapcsolatnak a segítségével szerveink természetes mozgékonysággal bírnak, és követik saját belső ritmusukat.


Diszfunkció például úgy jöhet létre, hogy hosszan tartó görnyedő ülésnél gátolva van a máj természetes mozgása, ami a légzés miatti hasűri nyomásváltozáskor keletkezik. Ez hosszútávon kötőszöveti feszültséget okozhat, ami mozgásszervi problémaként nyilvánulhat meg. Egyik nagy úttörője Jean-Pierre Barral DO.

Tudástára

Az oszteopát szakember általános orvostani elméleti tudással rendelkezik, ami részletes anatómiai, élettani ismereteket jelent. További képzettségei:

  • Ortopédiai és reumatológiai ismeret
  • Neurológiai ismeret, craniosacralis módszerek
  • Vizsgálati, diagnosztikai eljárások: Neurológiai vizsgálatok, passzív- és funkcionális tesztek, visceralis vizsgálatok
  • Lágyrész mobilizáció/manipuláció: Izmok, kötőszövetek, szalagok és inak mozgatása, oldása.
  • Ízület mobilizáció/manipuláció: Ízületi átmozgatás az optimális mozgástartomány elérése érdekében, szükség esetén speciális manőverekkel elmozdulások, mikroficamok, csigolyablokkok helyretétele.
  • Visceralis mobilizáció: belsőszervek élettani mozgásainak helyreállítása.
  • Neuromobilizáció: Idegnyújtások, mozgatások, csúsztatások
  • Fasciaspecifikus technikák: Az izmok és zsigerek feletti, közötti és alatti vékony kötőszövetes hártya kezelése.
  • Aktív mozgásterápia: Ismerik az emberi test biomechanikáját, kinematikáját, mozgássztereotípiákat, így szükség esetén tornával segítik pácienseiket
  • A tudástárat folyamatosan bővítik, minden területükben tudományosan naprakészek

Az oszteopátia mint kezelés

Minden oszteopát rendelőben anamnesis felvétellel, és nagyon alapos vizsgálattal kezdődik. Mindenekelőtt a szakember kötetlen beszélgetés formájában megismeri páciensét, és annak problémáját. Diszkréten rákérdez minden olyan apró elemre is, ami fontos lehet a kezelés hatékonyságának szempontjából.

Az anamnesis felvétele után a vizsgálatok következnek. Filozófiája mentén az egész test azon részeit vizsgálja, amik összefüggésben állhatnak a problémával. Ezért fordulhat elő, hogy a szakember nem csak az adott területet, hanem attól jóval távolabbi szegmenseket is érint, esetleg olyan sérülések, balesetek iránt érdeklődik, amik több évtizede fordultak elő.

A kezelés menete mindig az anamnesistől, és a státusztól függ. Nincs előre elkészített protokoll, a terápia mindig személyre szabott lesz. Főként manuális technikákkal találkozhat a vendég, de előfordulhatnak kiegészítő terápiás eszközök, és műszerek is. A páciens végig tájékoztatva van arról, hogy mi történik, a terapeuta mit miért csinál. Beavatkozás előtt mindig szól, hiszen a harmadik alapelv kapcsán fontos, hogy a vendég tudatánál legyen arról, mi történik vele.

A kezelés a legtöbb esetben kényelmes ruhában történik, a vizsgálatokkor előfordulhat, hogy fehérneműre kell vetkőzni, de azt is csak akkor, ha a helyzet indokolttá teszi. A végén összegzés történik, és javaslat arról, hogy a továbbiakban mi szükséges ahhoz, hogy a panasz teljesen megszűnjön, vagy ne térjen vissza.

Most már Te is tudod mi az a módszer, amit a Personal Best Mozgásszervi Rendelőben akut vagy krónikus fájdalmaddal, sérüléseddel kapcsolatos állapotfelmérés során az alapot adja számunkra.

Egy olyan módszertan ami mögött több mint 100 év tudás, fejlesztés és ami a legfontosabb a testre egy fizikális egységként tekintő szemléletmód áll.

Szerző:

Török Kristóf

Mozgásszervi specialista – Personal Best Mozgásszervi Rendelő

Időpontot kérek

Források:

Andrew Taylor Still University

Ormos Gábor: A csontkovácsok titkai

A.T.Still önéletrajzi könyve – Autobiography of A. T. Still Revised Edition

https://www.ifaop.com/

Facebook
Twitter
LinkedIn

Edelényi Balázs

szakmai vezető

“A szakmai ismeretek fejlesztésére elméletben és gyakorlatban is egy élethosszig tartó folyamatként tekintek.”

Edelényi Balázs

Kedvenceink
Szolgáltatásaink

Szolgáltatásaink

Válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Legnépszerűbb szolgáltatásaink

Mi ez az ANF terápia ( ANF Therapy® ) módszer amivel dolgoztok?

Az ANF Therapy® módszer az ANF Therapy® eszközök alkalmazását jelenti a páciensek egészségi állapotának kezelésére szolgáló ANF protokollok kialakításával, melyet 2012-ben alkotott meg Dr. Mikel H-G Hoff, az ANF Therapy® feltalálója és alapítója.

ANF Therapy® módszer, szabadalmaztatott modellszám: U202030252, ES1259974.

Az ANF terápia (ANF Therapy®) célja, hogy  csökkenjen majd teljesen megszűnjön a fájdalom és a duzzanat ( ha van), növekedjen a mozgástartomány, vissza térjen a mozgásszabadság és javuljon az életminőség.

Az ANF terápia ANF Therapy®  nem invazív eszközöket alkalmaz és nem használ tűt ,vegyszert és gyógyszereket. 

 

Az ANF Therapy® kezelés során korong alakú ANF eszközöket használnak, melyeket tapintásos vizsgálat után közvetlenül a bőrre helyez fel az ANF Therapy® módszernek megfelelően képzett szakemberünk.

Az ANF Therapy® célja a sérülések és maximum pár hete tartó  fájdalmak esetén az ANF ez eszközök felhelyézését követően  fájdalom jelentős csökkentése akár 10 percen belül és pár hét alatt teljes eredmény elérése. 

Több hónapja tartó  vagy vissza-visszatérő ún. krónikus fájdalmak fájdalmak esetében cél a fájdalom kiváltó okának megtalálása és megszüntetése. Ilyen esetben jelentős életminőség változás egy kezeléssorozat eredményeként lesz érzékelhető

Pontosan mik ezek az ANF Therapy® korongok?

Az ANF eszköz egy etilén-glikol és tereftálsav polimerizált keverékéből (PET) készült puha, többrétegű, viselhető eszköz, mely rendelkezik egy karbon/kristályos polivinil kompozit anyaggal is, melyet a későbbiekben bizonyos frekvenciákkal töltenek fel/programoznak be különböző sprektrumban.

 

Különböző egészségügyi problémák kezelésére jelenleg 160 különböző típusú eszköz (korong) van használatban. Rendelőnkben, mozgásszervi problémák kezelésére ebből 52-re van jogosultságunk.

A rétegeket az 3M vállalat által előállított bőrbarát ragasztó tartja össze, mely közvetlenül a bőrhöz rögzül.

Az eszköz alapanyaga antibakteriális, vízálló, latexmentes gyógyászati ragasztószalag, melynek bőrön való viseletét az FDA engedélyezte.

 

 

 

 

Pontosan mik ezek az ANF korongok?

Az ANF korong egy etilén-glikol és tereftálsav polimerizált keverékéből (PET) készült puha, többrétegű, viselhető orvostechnikai eszköz, mely rendelkezik egy karbon/kristályos polivinil kompozit anyaggal is, melyet a későbbiekben bizonyos frekvenciákkal töltenek fel különböző sprektrumban.

Különböző egészségügyi problémák kezelésére több mint 160 különböző típusú ANF korong van használatban. 

Mozgásszervi fájdalmak és sérülések kezelésére ebből 52-re van jogosultságunk.

A rétegeket  bőrbarát, ragasztó tartja össze, mely közvetlenül a bőrhöz rögzül.

Az eszköz bőrrel érintkező alapanyaga antibakteriális, vízálló, latexmentes gyógyászati ragasztószalag.

Előnyei: 

A bőrre felhelyezést követően azonnal hat.

Gyulladáscsökkentéstől a fájdalomcsillapításon át, a szöveti regeneráció és mikrokeringés javítására széles spektrumban alkalmazható.  

Fémérzékenyek is viselhetik 

72 órán keresztül folyamatosan hat.

ANF korongok gerincre történő felhelyezés közben
anf-logo

Mi az az ANF Terápia és hogyan segíthet Neked?

Az ANF Terápia (ANF Therapy®) egy innovatív terápiás módszer, amely segít a fájdalom csökkentésében, a sérülések regenerációjában, a mozgásszabadság visszaállításában és az életminőség javításában. 

Hogyan működik?

Gondolj rá úgy, mint egy hangszerre, ami „finomhangolja” az idegrendszert, hogy az gyorsan és hatékonyan enyhítse a fájdalmat, illetve a szöveti regenerációt és beindítsa a szervezet öngyógyító folyamatait. 

Az ANF Terápia (ANF Therapy®) során speciális, egyedi frekvenciával ellátott korongokat helyezünk a bőrre, amelyek teljes mértékben vegyszer-, gyógyszer- és fájdalommentesen segítenek a testednek abban, hogy természetes módon regenerálja önmagát.

Az ANF Terápia (ANF Therapy®) nemcsak a tüneteket kezeli, hanem a probléma gyökerénél hat. Rövid idő alatt látványos eredményeket érhetünk el vele, anélkül, hogy mellékhatásokkal kellene számolnunk.

Miért válaszd az ANF Terápiát?

  • Gyors és hatékony fájdalomcsillapítás – akut probléma esetén akár 10-30 percen belül.
  • Nem invazív, 100%-ban tű-, vegyszer és gyógyszermentes, oki kezelést biztosít.
  • Segít a hosszú távú, visszatérő fájdalmak kiváltó okának megtalálásában és megszüntetésében.
  • Képes kezelni a „láthatatlan” gyulladásokat, amelyeket a képalkotó felvételen nem minden esetben lehet látni.
  • Gyorsabb szöveti regenerációt biztosít.
  • Javítja az életminőséget és segít a teljes mozgásszabadság visszaállításában.
  • A terápia eszköze az ún. ANF korongok az Európai Unióban bejegyzett, bőrbarát, antibakteriális, latexmentes orvostechnikai eszközök.

Az ANF korongokhatóideje átlagosan 72 óra.

Az ANF Terápia (ANF Therapy®) nem csak egy újabb kezelési módszer.

Egy lehetőség arra, hogy visszakapd az életed és a teljes mozgásszabadságot, méghozzá fájdalom nélkül.

 

A testre ragasztható bőrbarát ANF korongok felhelyezés közben.

Pénzvisszafizetési garancia

A több, mint 1.000 eredményes kezelésünk és a több, mint 200 írásos google véleményünk ellenére mi sem vagyunk tökéletesek.

1. Megeshet, hogy nem vagyunk szimpatikusak számodra, esetleg nem találjuk meg a közös nevezőt ahhoz, hogy egy sikeres terápiát indítsunk el.

2. Az is előfordulhat, hogy a terápiás javaslatunk az, hogy az ANF terápia alkalmazása veszélyes lenne, vagy jelen esetben nem tudunk segíteni és más szakember bevonását javasoljuk, amit esetlegesen csalódásnak élhetsz meg. Mi hiszünk benne, hogy az őszinteség kifizetődő és azért nem kezdünk bele egy veszélyes vagy potenciálisan eredménytelen terápiába, hogy ne vegyük el a pénzed.  

Mindkét esetben a maximális korrektség jegyében az egészségyügyi területen szinte egyedülálló módon bevezettük a pénzvisszafizetési garanciát.

Ha eljöttél az 1. alkalomra szakemberünk alaposan foglalkozott veled és mégis elégedetlen vagy, elfogadjuk.

 Ebben az esetben, ha az időpontodat követő 24 órában a [email protected] e-mail címre megírod a döntésed okát, akkor a befizetett összeg 50%-át visszautaljuk neked.

Arra kérünk, hogy fogadd el: Ha nem voltál elégedett az állapotfelmérésünkkel és pénzvisszatérítést kérsz, a későbbiekben már nem tudunk fogadni. 

Célunk, hogy olyan emberekkel dolgozzunk együtt, akik a szakembereink javaslatait megfogadva, az általunk képviselt módszerekkel együttműködve sikeresen vigyék véghez a terápiás folyamatot!

Reméljük hamarosan a Te sikertörténetedet is láthatjuk a Google véleményeink vagy videós visszajelzéseink között!